Všechny kapitoly se zpřístupní po zakoupení.

Spolu se zakoupením kurzu získáte nespočet výhod. Ke kurzu máte doživotní přístup, včetně budoucích aktualizací a bonusových lekcí. Můžete se také zúčastnit soutěží, které jsou pořádány každý měsíc a vyhrát třeba licenci na systém DIVI nebo Brizy pro Váš individuální projekt. Cena za všechny tyto benefity je bezkonkurenční…

Kapitoly kurzu

Úvodní slovo ????????

10 minut

Uvedení do nejlepšího online kurzu na redakční systém WordPress v České republice jeho autorem, Mgr. Michalem Kaczorem. Ten působí jako lektor a WordPress profesionál. Mimo jiné vede projekt MojeWebovka.cz, který dlouhá léta funguje jako zdroj kvalitních informací pro širokou škálu WordPress uživatelů.

I. KAPITOLA / Seznámení s WordPressem

1 hod. 2 min.

Vstupte do světa nejpopulárnějšího redakčního systému a získejte dobré povědomí o jeho rozsáhlých možnostech. V první kapitole také detailně probereme všechny důležité pojmy vztahující se k WordPressu tak, aby Vás v budoucnu už žádný z nich nepřekvapil.

> Lekce v této kapitole:

II. KAPITOLA / Zprovoznění WordPressu

1 hod. 10 min.

Bez instalace se WordPress neobejde. V této kapitole se naučíte, jak si WordPress nainstalovat a zprovoznit. Probereme jednotlivé možnosti a kroky – od lokální instalace na PC, přes nákup domény a hostingu, až po instalaci WordPressu online, včetně HTTPS.

III. KAPITOLA / Uživatelské prostředí WordPressu

1 hod. 10 min.

Není nic horšího, než se ztrácet v novém prostředí. Proto se v této kapitole naučíte, jak se v uživatelském rozhraní WordPressu orientovat a jak si ho kompletně přizpůsobit dle Vašich potřeb a uživatelských zvyklostí. Poznáte tak jeho administraci do detailu.

> Lekce v této kapitole:

IV. KAPITOLA / Publikace obsahu ve WordPressu

41 min.

Publikování obsahu je základním úkolem každého uživatele WordPressu. V této kapitole se tedy podíváme na to, jak a kdy publikovat dva různé typy obsahu, konkrétně stránky vs. příspěvky, včetně toho, jak je kategorizovat do rubrik a jak správně používat štítky.

> Lekce v této kapitole:

V. KAPITOLA / Šablony, pluginy, widgety

37 min.

Šablony, pluginy a widgety jsou tři klíčové nástroje, které Vám umožní přizpůsobit Váš web přesně podle představ. V této kapitole se tedy podíváme na nejlepší způsoby, jak najít a používat šablony, pluginy a widgety, abyste z webu vždy „vymáčkli“ maximum.

VI. KAPITOLA / Editor Gutenberg v praxi

3 hod. 19 min.

Gutenberg je relativně nový a bezesporu moderní editor pro WordPress, který zjednodušuje proces tvorby webových stránek. V této kapitole se naučíte jednak základy tohoto editoru a jednak postupy, jak můžete snadno používat různé typy bloků pro tvorbu Vašeho obsahu.

BONUS ???? Zabezpečení WordPressu (plugin AIOS)

1 hod. 1 min.

Zabezpečení je pro každého majitele webu doslova klíčovou záležitostí. V této kapitole se podíváme na detailní postup, jak zabezpečit Váš WordPress s použitím špičkového pluginu (AIOS) All in One Security & Firewall, který je k dispozici bezplatně.

> Lekce v této kapitole:

BONUS ???? Jak na SEO ve WordPressu?

2 hod. 2 min.

SEO (Search Engine Optimization) je zásadní pro to, aby se Váš web objevil na lepších pozicích ve výsledcích vyhledávání. V této kapitole se prakticky naučíte, jak udělat základní analýzu klíčových slov a jak zlepšovat výkon webu ve vyhledávačích.

BONUS ???? DIVI Tutorial

1 hod. 9 min.

DIVI je špičkovou šablonou a WordPress nástrojem v jednom. V této kapitole se důkladně seznámíte nejen s DIVI, ale také se základními postupy, jak lze prostřednictvím tohoto nástroje tvořit funkční, profesionálně vypadající weby pro sebe i případné klienty.